Протягом червня до поліції надійшло понад 1 420 звернень щодо домашнього насильсьтва.

Про це повідомили на офіційному порталі КМДА.

Марина Хонда, заступниця голови КМДА, розповіла, що з початку 2021 року в Києві зафіксовано 10 904 звернення стосовно домашнього та гендерно зумовленого насильства.

«Поліція Києва зафіксувала 8 709 звернень стосовно домашнього та гендерно зумовленого насильства. Нашим Центром гендерної рівності опрацьовано 2 195 випадків. До речі, за аналогічний період минулого року, відповідними службами було зафіксовано близько 7 тисяч звернень. Протягом червня до поліції надійшло 1 424 звернення з питань домашнього насильства. До Служби «Телефон довіри» – 401. У червні ми зафіксували сплеск насильства – така ж ситуація була й минулого року. Тобто другий рік поспіль ми фіксуємо сплеск насильства на початку літа», – зазначила Марина Хонда.

Окрім цього, за словами заступниці голови КМДА, із початку року «кризовими кімнатами» скористалися 115 осіб, із яких – троє чоловіків, 56 жінок та 56 дітей. Зокрема за червень послугами «кімнати» скористалися 32 особи. У міському притулку для постраждалих від насильства перебувало 19 осіб від початку року.

«Нашу роботу з протидії насильству визнано міжнародними партнерами як одну з найефективніших в Україні. Але незважаючи на це, усі проблеми досі не вирішені. Зокрема, через сплеск насильства нам довелося кілька разів відмовляти постраждалим у поселенні до «кризових кімнат» через брак місць у закладах. Тому ми вбачаємо необхідність розширення мережі. Наразі місто планує здійснити капітальний ремонт приміщень Денного центру соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства. Також у планах відкриття ще одного притулку для постраждалих. Крім того, ми вбачаємо необхідність створення мобільних бригад, які б оперативно реагували на випадки насильства», – пояснила Марина Хонда.

У КМДА нагадали, що у випадку, якщо ви постраждали від домашнього насильства, можна звернутися телефоном на муніципальну гарячу лінію «Телефон довіри» за телефонами: 15-00 зі стаціонарного або 044-272-15-00 з мобільного.

Також можна звернутися особисто до Центру гендерної рівності, протидії та запобігання насильству (вул. Іллєнка, 20). Працівники центру нададуть усю необхідну інформацію та допомогу.

Окрім цього, якщо ви постраждали від домашнього насильства, звертайтеся до поліції за телефоном: 102.

Фото: unsplesh