Ще восени адміністрація Подільського району прозвітувала про повну зачистку території перед Житнім ринком.

Фото переповненої стихійними торговцями площі опублікували у соцмережі.

Ще у вересні 2020 року Департамент промисловості та розвитку підприємництва КМДА повідомив, що територія перед критим ринком прибрана від стихійної торгівлі. Однак на сьогодні торговців на площі стало ще більше – крізь цю ділянку неможливо пройти без перешкод.

Редакція Kyiv Media подала інформаційний запит з приводу цієї ситуації. Адміністрація ринку дала коротку відповідь по телефону.

Площа перед ринком не входить до території самого ринку” – почав розмову в.о. директора КП “Житній ринок” Ігор Цеханський.

Зазначив, що він півроку як перебуває на цій посаді, і стільки ж часу намагається “щось зробити” зі стихійною торгівлею на площі та з самою площею. Зокрема, адміністрація “Житнього” нібито просила Департамент містобудування та архітектури передати цю територію на баланс ринку.

Але вони відповіли, що там проходять якісь червоні лінії і ця теритрія має належати місту. Зараз вона на балансі Подільської РДА, а опікуватися нею має ШЕУ Подільського району“, – розповів Ігор Цеханський.

Додав, що з приводу стихійних торговців звертався також до “Київблагоустрою”, проте комунальники цього підприємства кажуть, що не можуть зарадити проблемі.

Якщо там є МАФи – то їх розбирають і вантажать на причіп. Але там в основному розкладки і продавці – нам пояснили, що благоустрій не може їх розганяти. Це тільки поліція може“, – зазначив в.о. директора ринку.

Ігор Цеханський зазначив, що історія зі стихійною торгівлею тут настільки буденна, що на виклики поліція начебто вже й не реагує. А попередні спроби не дали результату – стихійна торгівля сюди повертається як бумеранг.

Там якби ще квіти продавали – то таке. Але там і продукти можуть продавати, м’ясо наприклад. Я закликаю людей – не купуйте, бо на цю торгівлю тут ніхто не має дозволу. Але все по колу“, – говорить керівник “Житнього”.

Вирішення проблеми бачить у тому, щоби ринку все ж дозволили взяти на баланс цю територію – запевняє, що хоче поремонтувати асфальт на тротуарі і забезпечити контроль за ситуацією.

Kyiv Media очікує також офіційної відповіді на запити від усіх служб щодо ситуації та буде стежити за розвитком подій.

Нагадаємо, сьогодні комунальники демонтували близько 30 МАФів у підземному переході до метро “Осокорки”.

Фото: Київ Медіа