Юрій Савігун викував фігуру козака із уламків ракети, яка впала неподалік його будинку.

На Київщині коваль створив козака з уламка ворожої ракети “Іскандер”. Про майстра розповідає видання Рereiaslav.city.

Юрію Савугіну 64 роки, у свої сорок він почав займатись рідкісним на сьогодні ремеслом – ковальством. У 2007 році покинув Київ і переїхав у Ташань на Переяславщині. Купив у селі будинок, обладнав у дворі невеличку кузню та виготовляє паркові скульптури з металу.

На подвір’ї біля кузні стоїть фігура козака з хрестом. Вона не зовсім звичайна, адже зроблена частково із російської ракети “Іскандер”, яку навесні збили українські воїни над Капустницями й вона впала на поле фермера. Тож цей козак “загартований і заговорений”.

Над створенням скульптури автор працював щодня по 12 годин протягом трьох місяців.

Мені привезли шматок того страхіття. І кувати його було важко, бо корпус ракети зроблений з надміцного сплаву, який майже не піддається обробці. Проте впорався: як українські вояки збили того монстра, то так і я перекував рашистську смертоносну нечисть на такого мирного хлопа! Важко було, як ніколи раніше, але то втіха для майстра: перетворити те, що було злом, на річ для радості людей“, – розповів Савугін.

До своєї улюбленої справи Юрій прийшов не одразу. За 40 років, які передували вибору, чим він тільки не займався. А тоді якось побачив у кузні хлопців, які займалися художньою ковкою.

Мені це так сподобалось, дуже сильно запало в душу. І ось уже чверть віку займаюсь цією справою“, – зазначив він.

Також він розповів про свою першу скульптуру.

Це був пірат Сільвер. З дерев’яшкою замість ноги, із пов’язкою на одному оці, трикутною шапкою на голові і з папугою на плечі. Його побачив знайомий художник і порадив займатись саме такими парковими скульптурами. Каже, полиш оту всяку дрібноту, парканчики, хвірточки, квіточки, а займайся справжнім ділом – тільки скульптурами“, – ділиться Савугін.

Чоловік каже, що малювати зовсім не вміє, тому всі роботи створює без ескізів, лише зі своєї уяви.

Фото: pereiaslav.city