17 січня тут повторно обирали міського голову.

Комітет виборців України закликає законодавчо заборонити «виборчий туризм» через інциденти, які були зафіксовані під час виборів у Броварах 17 січня. Про це повідомляє Facebook-сторінка комітету.

В організації наголошують, що це голосування показало негативні наслідки надання виборцям можливостей безконтрольно змінювати виборчу адресу.

Відповідно до чинного законодавства виборці більше не зобов’язані вказувати причини зміни своєї виборчої адреси та надавати підтверджуючі документи. Через це технологія поширилася у невеликих за кількістю виборців громадах, де кількасот додаткових голосів можуть забезпечити перемогу потрібного кандидата.

«На повторних місцевих виборах 17 січня 2021 р. в м. Бровари представниками Національної поліції було затримано низку осіб-жителів Києва, які змінили місце реєстрації та незаконно проголосували на одній з виборчих дільниць. При цьому власник помешкання, де зареєструвалися вказані особи, зазначив, що їх не знає і дозвіл на реєстрацію за місцем проживання не надавав» — повідомили в КВУ,

Загалом же у Броварах за період із 30 жовтня по 31 грудня 2020 року кількість виборців зросла на 1585 осіб — в комітеті наголошують, що для такого містечка це є значною цифрою.

Також в КВУ зазначили, що технологія «виборчого туризму» є одним з різновидів підкупу виборців і має бути заборонена на законодавчому рівні.

За попередніми підрахунками, на первиборах у Броварах лідирує чинний  міський голова Ігор Сапожко.

Фото: фейсбук