В ході робіт відкрили сучасну зону відпочинку та збудували сходи на Воздвиженку.

Про це повідомили у КМДА.

За словами мера Києва Віталія Кличка, наприкінці літа минулого року завершили реконструкцію першої черги – від сходів до урочища Гончарі-Кожум’яки до скульптури «Аліса в країні чудес». “А сьогодні вже завершили роботи і в рамках другої черги, які розпочали минулого року. Тут, на схилах та нижньому плато, була занедбана територія – хащі та смітник. А тепер – сучасна зона відпочинку європейського рівня”, – зазначив мер.

У рамках реконструкції на Пейзажній алеї збудували нові сходи на Воздвиженку, вони  зроблені в тій же стилістиці, що й сходи до урочища Кожум’яки та мають вечірню підсвітку. Загалом під час оновлення алеї на ній влаштували нове гранітне покриття – замість старого асфальту. Крім того, на території Пейзажної алеї влаштували дощову каналізацію, систему поливу газонів, встановили гранітний бортовий камінь, новенькі лави.

На Пейзажній алеї відтепер з’явилося відеоспостереження, тривожні кнопки, LED-освітлення та декоративну підсвітку арт-об’єктів. Усунули і головну проблему Пейзажної алеї – хаотичне паркування. Наразі на всіх заїздах на пішохідну зону встановили 30 автоматичних болардів. Щоб в’їжджати на територію могли тільки автівки мешканців прилеглих будинків та спецтранспорт екстрених служб.

Вхід на Алею з боку Історичного музею і Десятинної церкви розширили, зробивши популярне місце в Києві зручнішим для маломобільних груп населення. За словами Віталія Кличка, наступного року розпочнуть роботи з реконструкції третьої черги Пейзажної алеї.

Фото: КМДА