Мережа магазинів зазначає, що мозаїка вже нібито була пошкоджена попередніми користувачами цього приміщення.

На бульварі Лесі Українки, 28 відкривають новий магазин «Фора», одак вхідний козирок кріплять до стіни з мозаїчним панно. Про це написала спільнота child_of_socialism в Instagram.

Автор допису зазначає, панно створили в кінці 1960-х років художники Лариса Міщенко і Анатолій Гайдамака. Будинок прикрашає ціла серія подібних мозаїк.

В коментарях представники «Фори» зазначили, що частина мозаїки була пошкоджена ще під час попереднього втручання в архітектуру фасаду і зараз вони “нічого не свердлять, щоб не пошкодити те, що вціліло”.

«Додатково ми нічого не свердлимо. Ми максимально відкрили ту частину мозаїки, яка була закрита до нас. Залишилися залізні штирі. Ми були змушені розробляти необхідний для зручності гостей козирок над входом у магазин з урахуванням вже існуючих “втручань” в цю мозаїку», – йдеться в повідомленні.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Child of Socialism (@child_of_socialism)

В мережі також  зазначили, що глибоко цінують культурну спадщину Києва, а тому вже звернулися до відділу культури КМДА, щоб їм допомогли знайти реставратора з належним досвідом. Та планують відновити мозаїку на фасаді будинку за власний кошт.

До слова, в коментарях користувачі відзначають, що козирок цілком можна було б розмістити безпосередньо над дверима, не зачіпаючи мозаїку.

Раніше  у цьому приміщенні працював магазин спортивних товарів «Спортмайстер».

Нагадаємо, в Броварах, щоб утеплити школу, знищили цінну мозаїку.

Фото: Instagram