Кота помітили на підвіконні 23 поверху нежитлової квартири.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Kyiv Animal Rescue Group.

У дописі розповіли про кота, який жив у під’їзді багатоповерхівки на вулиці Євгена Коновальця, що на Печерську.

Зі слів місцевих, цей котик жив у будинку вже доволі довго. Колись він був домашнім, однак його викинули. Після цього він і став «своїм» для цілого під’їзду – чотирилапого підгодовували та піклувалися про нього.

Одного дня кіт зник. Його ніяк не могли знайти, аж якось побачили, що котик сидить на фасаді будинку – на підвіконні 23 поверху нежитлової квартири. Тоді люди звернулися до Команди порятунку тварин.

Оскільки тоді вже був пізній вечір, а в темноті кіт міг злякатися ліхтарів рятувальників, то діставати його вирішили вже вранці, після світанку.

«Зранку наступного дня рятувальники почали роботи. Для спуску до котика мотузку підвісили з технічного майданчика 26 поверху. Висотник почав спускатися до кота. Тварина помітила рятувальника й почала тікати. На щастя для кота, було світло, тому він міг зорієнтуватися та не впасти», – наголосили зоозахисники.

Котик виявивися швидким – перебіг на дах сусідньої будівлі, спустився на два поверхи нижче, заліз у водостік і почав рухатися по ньому.

Рятувальники спостерігали за цим і чекали, коли кіт дістанеться до більш безпечного місця.

На рівні 19 поверху котик перестав рухатися водостоком – сховався перед вікном однієї з квартир.

У помешкання змогли зайти рятувальники й спробували відкрити вікно, щоб забрати улюбленця. Однак кіт побачив людей через вікно й знову стрибнув на поверх нижче. Так він опинився на балконі 18 поверху нежитлової квартири.

Важливо, що після 18 поверху випуклі фасади закінчилися, тому ще один крок вниз міг закінчитися фатальним наслідком для кота.

Тоді рятувальники вирішили не нервувати кота й більше не спускатися до нього – на балкон встановили спеціальну автоматичну пастку. Мотузку, на якій спускали конструкцію, зафіксували так, щоб кіт не впав донизу, якщо таки потрапить у пастку.

Котик зайшов у пастку аж через добу, після чого його успішно підняли, чим врятували йому життя.

Однак тваринку так ніхто й не захотів забирати до себе додому. Наразі кіт тимчасово живе в консьєржа.

Подальшу долю котика вирішать жителі під’їзду.

Фото: фейсбук