На місці старої будівлі хочуть збудувати чергову багатоповерхівку.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив киянин Антон Короб.

У своєму дописі чоловік обурюється, що на Печерську нібито нищать останній старовинний будинок. Йдеться зокрема про будівлю на Микільському провулку, 7.

«Микільський провулок на Печерську є одним з найдавніших у Києві, які зберігли своє трасування. Він позначений ще на плані Києва архітектора Андрія Меленського 1803 р. Щоправда, з того часу (перша половина 19 ст) трасу провулку обрізано і він перетворився на сліпий провулок – тупік», – розповів чоловік.

За словами Антона Короба, наразі зі старої забудови залишилася одна пам’ятка – триповерховий колишній прибутковий будинок початку 20 століття, який звели на замовлення Ксенії Смірнової у її садибі в 1911-1912 роках.. Проектував будівлю відомий архітектор Андрій-Фердинанд Краусс.

«Фасад будинку оформлено у стилі модерн. Особливої виразності йому надає вигадливий цегляний декор первісно нетинькованого фасаду. Симетрія фасаду підкреслена по центру еркером, що завершується характерним для модерну «рогатим» аттиком – що складається з стіни парапету, фланкованої двома пілонами зі скругленим завершенням та декоративними «вагнерівськими сонцями» з трьома «промінями»-смугами, що вертикально спадають додолу. Ще характерною деталлю для творчості Краусса у стилі «цегляного модерну» є «шаховий» підкарнизний вінцевий фриз з квадратиків (такі ж на будинку на Хрестовому провулку)», – зазначив Антон Короб.

Киянин стверджує, що цей будинок є останнім історичним будинком на провулку, а також рідкісним зразком якісної архітектури у цьому районі. Однак ще 5 років тому його виключили з переліку пам‘яток.

Наразі забудовники планують облаштувати на цьому місці сучасну багатоповерхівку.

«Побудова на цьому місці сучасного будинку є небезпекою для сусідніх житлових споруд, що доводять численні висновки експертів», – підкреслив Антон Короб.

За словами чоловіка, жителі району ще з 2016 року протидіють нібито незаконній забудові, однак усе марно.

«Сьогодні пригнали будівельну техніку та тітушню. Кажуть, що нитки тягнуться до відомого наперсника Черновецького – Олеся Довгого», – зазначив у своєму дописі Антон Короб.

Kyiv Media

Київ Media намагається з’ясувати деталі події.

Фото: фейсбук