Акція щодо будівництва на Омеляновича-Павленка, 4, відбудеться 31 січня.

З 1 лютого на столичному Печерську припиняє роботу магазин «Сільпо» через реконструкцію чотириповерхової будівлі. Про це повідомив екс-депутат Київради Ярослав Діденко у Facebook.

«В понеділок 31-го січня в 19.00 відбудуться збори киян проти закриття магазину «Сільпо» та знесення Печерського торгівельного центру (Омельяновича-Павленка, 4) під черговий хмарочос. Зустрічаємося на сходах біля магазину (…) Я не розумію дії Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ), яка видала дозвіл на реконструкцію будівлі Печерського торгівельного центру зі збільшенням висотності будівлі із 4 до 18 поверхів», – написав Діденко.

За його словами, чотири роки тому вже вдалося зупинити закриття супермаркету.

Як повідомив у Facebook колишній міський голова Києва Леонід Косаківський, орендарі будівлі вже отримали повідомлення про припинення договорів.

«Спроби “втулити” на місці цього торгового центру ще одну багатоповерхівку почалися ще у 2007 році. Їх якось вдавалося відбивати. Остання захлинулась у 2018 році. 11 квітня 2018 року відбувся велелюдний мітинг біля “Сільпо”, учасники якого вимагали зупинити це неподобство. Втрутився міський голова, до якого вони звернулися, і на певний час статус-кво зберігся», – написав Косаківський.

Він додав, що у 2019 році було видано вихідні дані на проектування. Зокрема, згідно з містобудівними умовами та обмеженнями, умовна висота будівлі після реконструкції могла становити 73,5 м (орієнтовно 25 поверхів).

У листопаді 2021 року ДІАМ відхилила проект реконструкції через відсутність погоджень з Мінкультом.

Державна інспекція архітектури та містобудування видала дозвіл на реконструкцію будівлі Печерського торговельного центру на вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 4.

На земельній ділянці 0,5 га 4-поверхову будівлю колишнього Печерського торговельного центру буде реконструйовано у 18-поверхову будівлю загальною площею 36,2 тис. кв. м, включно з підземним паркінгом площею 4,2 тис. кв. м.

У компанії-проектувальниці ТОВ «Мегаполіс Буд Інвест», повідомили, що на нижніх поверхах збережеться торговельна функція, на верхніх будуть сервісні апартаменти. Підземний паркінг розрахований на 150 машиномісць, повідомляють ЗМІ.

Фото: Фейсбук