За вчинене чоловіку загрожує до 5 років позбавлення волі.

Мешканцю Київщини повідомлено про підозру у розповсюдженні шкідливої програми, яка збирала персональні дані користувачів. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Києва.

За процесуального керівництва Оболонської окружної прокуратури міста Києва викрито та повідомлено про підозру 29-річному мешканцю Київської області за фактами розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, призначеного для несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерів (ч. ч. 1, 2 ст. 361-1 КК України)” — йдеться в дописі.

За даними слідства, чоловік у 2020 році створив та в подальшому адміністрував в мережі Інтернет хакерський форум, діяльність якого була спрямована на розповсюдження шкідливого програмного забезпечення (вірусу), призначеного для несанкціонованого втручання у роботу комп’ютерів.

Чоловік розміщував у форумі посилання для завантаження вірусу, який після потрапляння у комп’ютер здійснював збір персональних даних користувача, а саме логінів, паролів та іншої інформації, яка могла бути у подальшому використана зловмисниками.

У ході проведення обшуків за місцем мешкання підозрюваного вилучено комп’ютерне обладнання, за допомогою якого здійснювалася протиправна діяльність, а також задокументовано додаткові факти розповсюдження шкідливого програмного забезпечення.

Слідчі дії тривають. За вчинене чоловіку загрожує до 5 років позбавлення волі.

Фото: Фейсбук