Автор задуму — архітектор Андрій Миргородський, який проектував пішохідний міст через Володимирську гірку.

Як повідомляє офіційний сайт КМДА, голова міської адміністрації Віталій Кличко сьогодні відвідав локацію, де почали будівництво.

«…плануємо реалізувати цей важливий для оболонців, киян і гостей столиці проект уже в середині наступного року. Міст з’єднає Оболонську набережну (в районі гольф-центру) з островом «Оболонський», – повідомив він.

Також Кличко розповів про деякі технічні характеристики проекту. За його словами, ширина мосту складатиме 4 метри, довжина – 164 метри. Він матиме три прольоти, конструкція спиратиметься на чотири опори, дві з яких будуть стояти у воді.

«Міст підсвічуватиметься у вечірній і нічний час і буде комфортним для пересування маломобільних груп населення. На мосту та прилеглій території облаштуємо відеоспостереження задля безпеки киян та гостей столиці. Здійснимо також благоустрій на острові з мінімальним втручанням у природній ландшафт. Облаштуємо там зону для купання… Важливо, що пішохідний міст не заважатиме проходу маломірних суден до затоки «Оболонь», – підкреслив Кличко.

Замовником робіт визначили Оболонську райдержадміністрацію. Фінансувати роботи планують коштом інвесторів.

Нагадаємо, раніше в КМДА показали відео-візуалізацію мосту, а Кличко обіцяв, що його побудують до кінця наступного року. Зауважимо, що попередні технічні дані нового мосту відрізняються від тих, які сьогодні навів Кличко — раніше називалася довжина у 130 метрів. Відомо також, що міст дозволить закільцювати новий туристичний маршрут – він об’єднає набережну, парк «Наталка» і пляж на острові Оболонський.

Орієнтовну вартість мосту оцінювали у майже 100 мільйонів гривень.

Раніше ми повідомляли про план нової транспортної розв’язки на Академіка Палладіна, яку представив Генплан.

Фото: КМДА