На феєрверках відсутні знаки якості, а продавці не мають дозвільних документів.

У соцмережах почали з’являтися фото, як на Оболоні торгують петардами та феєрверками на розкладках. Люди нарікають, що це ніхто не контролює і вибухонебезпечні засоби може придбати будь-хто, навіть діти. В ефірі програми «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ» перевірили, чи правда це.

На відео можна побачити, що різноманітні торгівельні «столики» з піротехнікою таки є на вулицях Києва.

Попри те, що подібні продажі заборонені, недобросовісні торговці все ж працюють. Однак, побачивши знімальну групу, тікають та ховають товар.

Журналістка телеканалу «Київ» намагалася придбати піротехніку, але продавець запевняв, що не працює на тій розкладці та взагалі не знає нічого про цей товар.

На прохання показати дозвільні документи – відповідь була така ж: «Я тут не працюю».

Навіть тоді, коли журналістка розказала, що відзняла чоловіка на відео під час того, як він продавав піротехніку неповнолітнім дітям – продавець все одно відмовлявся визнавати, що він таки тут працює.

Водночас на товарі з розкладок не знайшли відповідних знаків якості.

До слова, торгівельних «столиків» із піротехнікою на Оболоні можна побачити декілька. Схожі розкладки знімальна група помітила й біля метро «Мінська».

Нагадаємо, що подібні товари необхідно купувати тільки в спеціальних закритих приміщеннях, працівники яких мають дозвільні документи на продаж піротехнічної продукції. Піротехніка, придбана без сертифікатів якості та на відкритому повітрі, може бути небезпечною для життя людей.

Фото: скріншот із відео