Акція відбувається біля офісу забудовника “ДБК-4”.

Про це повідомили у Facebook-групі “Життя Оболонського Району та Мінського Масиву”. 

У повідомленні зазначили, що кілька десятків протестувальників заблокували рух транспорту. Вони вимагають від забудовника встановити справедливий тариф на електроенергію та виконати свої зобов’язання перед інвесторами. Крім того, вони вимагають добудувати та ввести в експлуатацію трансформаторні станції для ЖК, які за 3 роки після заселення будинку так і не добудовані.

У Телеграм-каналах опублікували відео мітингу. На кадрах видно, що через людей заблоковано рух автомобілів та громадського транспорту.

Як ми писали раніше, мешканцям багатоповерхівок житлового комплексу «Навігатор» у Балтійському провулку столиці нарахували за спожитий струм квитанції за потрійним тарифом. Так, мешканцям формують рахунки виходячи з вартості 5,07 грн за кВт (ціна для промисловості), а не по 1,68 грн (ціна для населення). 

Експерти припускають, що тарифний конфлікт в ЖК можливо спровокували порушення будівельної компанії. Висотки в експлуатацію ввели, людей заселили. Проте не виконали технічних умов для підключення житлового комплексу до постійних електромереж. Тому постачальник електроенергії не може взяти на обслуговування новобудови та укласти прямих угод з мешканцями.

В ДТЕКу повідомляють, що до 25 січня вказаний будинок підключать до їхньої мережі і мешканці зможуть укласти нові договори зі стандартним тарифом. Там повідомили, що роботи з підключення будинку на Данченка, 5 вже тривають.

«Станом на 11 січня 2022 року електропостачання ЖК «Навігатор» здійснюється за тимчасовою схемою від абонентських мереж (Склотарний завод), без прямих договірних відносин з ДТЕК Київські електромережі. На замовлення забудовника ДБК-4 ДТЕК Київські електромережі веде роботи з приєднання, які дозволять перевести мешканців за постійною схемою електропостачання та перевести їх на прямі договори. Очікуваний час закінчення робіт 25 січня 2022 року» — йдеться в повідомленні.

Після закінчення вказаних робіт клієнти зможуть укласти прямі договори з постачальником та оператором системи розподілу та оплачувати електроенергію за тарифом для населення.

«У грудні 2021 року забудовником ДБК-4 спільно з ДТЕК Київські електромережі було прийнято рішення про необхідність коригування технічно умов у частині тимчасової схеми електропостачання – тимчасового збільшення потужності для потреб будинку, що дозволило б застосувати тариф населення за вказаним об’єктом у найкоротші терміни, поки ведуться основні роботи. щодо приєднання, однак власник абонентських мереж не погодив цей тимчасовий варіант вирішення питання» — повідомили в ДТЕКу.

Фото: Фейсбук