Місцевих обурює, що назва магазину написана російською.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Жителі Оболоні помітили, що один із храмів району відкрив на своїй території кафе «Чайна». Окрім цього, біля церкви є й магазин із назвою «Магазин церковной утвари «Покровский» – російською.

Мешканці району зацікавилися, чи має храм дозвільні документи на ці об’єкти й чому ж назва магазину написана не українською.

У цьому питанні розбиралася журналістка телеканалу «Київ».

Як з’ясувалося, магазин та кафе відкрили на території Свято-Покровського собору.

Цікаво, що станом на 12:45 11 червня «Чайна» була зачинена. Однак місцеві кажуть, що кафе працює тут вже близько року, а відчиняє свої двері тільки у святкові дні.

«Кафе вже давно тут стоїть, але дуже рідко працює. Якщо якесь свято, то відкриваються, а так – ні. Там продають каву, чай, випічку, напевно, власного виробництва», – розповіла місцева мешканка Ніна.

Окрім цього, поряд є магазин із російськомовною назвою «Магазин церковной утвари «Покровский». До цього приміщення, до слова, теж не вдалося зайти, адже двері були зачинені.

«Бізнес робити на території храму, мабуть, не варто. Церква і так у нас бізнес. Ще мене дещо бентежить, що «Чайна» написана українською, а магазин «Покровский» – російською. Якось це не складається. Мене це коробить», – зазначила місцева жителька Олена.

Знімальній групі телеканалу «Київ» не вдалося поспілкуватися зі священнослужителями, адже їх не було на місці. Водночас журналістка звернулася до УПЦ, щоб з’ясувати всі деталі щодо діяльності цього собору. Відповіді наразі немає.

Також телеканал «Київ» надіслав звернення до органів контролю. Там повідомили, що у випадку, коли у свідоцтві держреєстрації собору є прописана можливість ведення підприємницької діяльності, то храм має право організовувати на своїй території магазини та кафе. Однак це можна дізнатися тільки після перевірки цього свідоцтва.

До слова, двері й до кафе, і до магазину виходять на Оболонську набережну на вулиці Прирічній, де щоденно прогулюється чимало людей.

Телеканал «Київ» надалі слідкуватиме за цією ситуацією.

Фото: скріншот