Раніше за рахунок велодоріжки біля ЖК хотіли облаштувати парковку, проте після протестів її відновили. Таким чином електроопора опинилась на проїжджій частині, де облаштована парковка.

Свіже фото оновленої скандальної велодоріжки оприлюднили у Facebook-спільноті «Чарівний Київ».

«Це на Нивках, де забудовник SAGA Development, разом з Ultramarket вкрали частину тротуару і зробили парковку», – говориться у дописі.

Зазначається, що парковку тепер начебто легалізовують чиновники КМДА.

Цікаво, що наприкінці минулого тижня велоспільнота Києва повідомила про початок відновлення велодоріжки на Нивках, яку раніше звузили для облаштування паркувальної кишені. Тоді забудовник – SAGA Development – спростовував свою причетність та заявляв, що самовільне облаштування парковки розпочав магазин Ultramarket.

Врешті після численних протестів та обговорень ситуації було досягнуто наступного компромісу: велодоріжку відновлюють у тій ширині, в якій вона і бала запланована. А от тротуар тепер буде вузьким – 0,8 метра, хоча це і не відповідає будівельним нормам. Також зазначалося, що із патрульною поліцією Києва погоджена нова схема організації дорожнього руху та облаштування паралельної парковки.

На свіжому фото видно, що через звуження тротуару ширина проїжджої частини стала ширшою – аби на ній можна було облаштувати паркувальні місця для автівок. А от електроопора, яка у попередньому проекті мала би стояти на межі велодоріжки і дороги, тепер опинилась на проїжджій частині – на тому місці, де і будуть залишати авто.

Щодо автопарковки, то розмітка тут нанесена «ялинкою», хоча попередньо говорилося саме про паралельну парковку. Редакція Kyiv Media звернеться за роз’ясненнями щодо того, чи відповідає така розмітка тій схемі організації дорожнього руху, яка була погоджена.

Додамо, що двостороння велосипедна доріжка біля ЖК «Сан-Франциско» є частиною магістрального велосипедного маршруту №5 «Проспект Перемоги – Центр». Вона була влаштована в рамках капітального ремонту проспекту Перемоги у 2016 році.

Фото: Фейсбук