Розроблена нова схема організації дорожнього руху з влаштуванням паралельної парковки та відновленням ширини велодоріжки.

Йдеться про зруйновану раніше велодоріжку біля ЖК «Сан-Франциско» на проспекті Перемоги, 67, повідомляє спільнота «Київ – велосипедне місто».

На цьому місці на початку травня було зафіксоване самочинне будівництво SAGA Development та Ultramarket на балансових територіях декількох комунальних підприємств – будівельники розібрали дорожнє огородження та бордюр, частину двосторонньої велосипедної доріжки та тротуару, смугу газону та почали влаштовувати паркувальну кишеню.

Велосипедну доріжку та тротуар активно відстоювали на акції «Відбиваємо тротуар, велодоріжку та газон на Нивках у знахабнілого забудовника!». У результаті  нелегальну парковку заблокували бетонними блоками.

В Ultramarket повідомили, що була розроблена та погоджена з Патрульною поліцією Києва схема організації дорожнього руху з влаштуванням паралельної автомобільної парковки та відновленням ширини велосипедної доріжки.

«На місці будівельники вже демонтували частину автомобільної парковки і готують основу під вкладання покриття велосипедної доріжки. Але ширина пішохідного тротуару залишилися 0,8 метри – що порушення чинних державних будівельних норм», – повідомляє велоспільнота.

Там нагадали, що двостороння велосипедна доріжка згідно з Концепцією розвитку велосипедної інфраструктури, затвердженою Київрадою, є частиною магістрального велосипедного маршруту №5 “Проспект Перемоги – Центр”. Вона була влаштована в рамках капітального ремонту проспекту Перемоги у 2016 році.

У 2017-2018 році в рамках капітального ремонту шляхопроводу біля станції метро «Нивки» частина велосипедної доріжки шириною 2 метри замостили декоративною бруківкою червоного кольору.

Нагадаємо, облаштування парковки на цьому місці почалося нібито під виглядом реконструкції велодоріжки. Проте велоспільнота Києва оскаржила дане рішення та постійно влаштовувала акції протесту.

Фото: Фейсбук