Впритул до садиби забудовник Perfect Group зводить ЖК Franklin Concept House.

В середу, 4 серпня, Шостий апеляційний суд в Києві позбавив будинок Осипа Родіна, що на Гончара, 71, статусу щойно виявленого об’єкта культурної спадщини. А вже 5 серпня тут почалися будівельні роботи, повідомляє «Мапа Реновації».

Дописувачі під цією публікацією зазначають, що робітники знімають штукатурку з фасаду, оголюючи цеглу.

Повідомляється, що за день 5 серпня таким чином вдалося оббити приблизно шосту частину всього фасаду.

Також дописувачі сподіваються, що ніякого агресивного демонтажу садиби не відбудеться, оскільки на одному з засідань суду представник Офісу генпрокурора повідомив, що будівля має ще один охоронний статус крім того, якого її позбавили. Це статус культурної пам’ятки місцевого значення, який начебто було надано Мінкультом, однак документів, які б це підтверджували, громадськості ще не показували.

Активісти очікують, що після скасування статусу щойно виявленого об’єкта культурної спадщини, справу садиби Родіна буде розглядати Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду.

Як ми повідомляли, 22 вересня 2020 року Департамент охорони культурної спадщини КМДА надав садибі Родіна по вул. Олеся Гончара, 71, статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини. Власник садиби, ТОВ «Арікс», оскаржив наказ в ОАСКу, і той його задовольнив: суд не побачив в будинку ні автентичності, ні будь-якої цінності і постановив, що Департамент вніс будинок до переліку протиправно.

Після цього справа перейшла в Шостий апеляційний адміністративний суд. Позбавлення охоронного статусу, за даними «Мапи», просуває представниця ТОВ «Концепт Плаза» (замовник будівництва).

Кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Арікс» значиться Яків Басс – батько екс-заступника голови КМДА Леоніда Черновецького. Впритул до садиби, по вулиці Олеся Гончара, 69 будується ЖК Franklin Concept House – проект від Perfect Group нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка, Saga Development забудовника Андрія Вавриша та Kyivproekt Development.

Фото: Фейсбук