Київрада ще рік тому проголосувала за створення парку на місці, де забудовник хоче звести ЖК. Крім того, на землю накладено арешт.

Компанії «Нова Слобідка» і «ЛВ-Холдинг» (обидва — Київ), власники проекту будівництва ЖК Sundance на вул. Микільсько-Слобідській 7/9 у Києві, поновили будівництво об’єктів. Відеодокази оприлюднила Fаcebook-спільнота ГО «Лівий Берег».

Повідомляється, що забудовник, ТОВ «Нова Слобідка», вночі завів на будмайданчик на березі Дніпра техніку в супроводі «тітушок» — кількох десятків молодих чоловіків у будівельних касках та жилетах.

«Забудовник, використовуючи проїзд через Русанівську Гавань, за декілька нічних годин завіз будівельну техніку, розпихаючи громаду Микільської Слобідки за допомогою більше ніж 100 чоловік тітушні» — йдеться в публікації.

Повідомляється, що між ними та місцевими мешканцями, які виступають проти будівництва, виникли сутички. Відповідні відео публікують люди, які намагалися завадити початку будівництва.

Також ТОВ «Нова Слобідка» начебто поширює серед міцевих мешканців листівки, в яких попереджає про поновлення будівництва ЖК і обіцяє облаштувати парк, басейн, каток, паркінг і «Зону здоров’я». При тому що остання – це рекреаційна зона, створена зусиллями місцевих мешканців, реалізована коштом Громадського бюджету ще в 2017 році.

Також забудовник оновив паспорт об’єкта, в якому вказує, що на березі Дніпра начебто хоче звести дитячий садок.

Нагадаємо: за вказаною адресою на березі Дніпра забудовник планує зведення ЖК Sundance: це три 25-поверхових будинки. Ще у 2016 році «Нова Слобідка» і «ЛВ-Холдинг» подали позов в ОАСК з вимогою скасувати внесення до Держреєстру нерухомих пам’яток України ландшафту Київських гір і долини Дніпра, що заважало будівництву.

Забудовник встиг почати роботи навіть попри те, що будівництво розташоване всередині прибережної захисної смуги (це забороняє забудову). Невдовзі будівництво зупинили, бо у березні 2020 року Дніпровський райсуд столиці наклав арешт шляхом заборони проводити будівельні роботи на ділянці площею 1,49 га на вул. Микільсько-Слобідська, 7/9.

Тоді слідство встановило, що ДАБІ видало дозвіл на виконання будівельних робіт без наявного погодження відповідного органу охорони культурної спадщини.

Загалом Київрада передала «ЛB-Холдингу» у 2006 та 2007 році три ділянки на Микільсько-Слобідській.

У травні 2019 року депутати Київради підтримали рішення про викуп трьох ділянок на Микільській Слобідці загальною площею 6,5 гектара та облаштування на них рекреаційної зони. В грудні 2019 року Київрада відмовила фірмі у поновленні договорів оренди. Після того було виявлено, що попри рішення Київради, у держреєстрі без жодних підстав оренду ділянок було поновлено на 5 років.

За даними з відкритих джерел, ТОВ «Нова Слобідка» зареєстровано у 2010 році, власниками підприємства зазначені Юлія Лабенська й Олександр Стельмащук; ТОВ «ЛВ-Холдинг» зареєстровано у 2004 році, його власниками є Олександр Пугач (98%) і Андрій Поминальний.

Фото, відео: Фейсбук