Лісівники кажуть, що люди хоронять тварин вночі і навіть облаштовують на могилах надгробки.

Про це виданню Kyiv Media розповіли в Дарницькому лісопарковому господарстві.

Так, у соцмережах місцеві мешканці повідомили, що підприємство розвісило у зелених зонах оголошення з таким текстом:

Просимо прибрати поховання тварин в лісопарковій зоні до 22 квітня 2021 року. Інакше незаконні поховання будуть прибрані силами КП “дарницьке ЛПГ“.

Головний лісничий підприємства Юрій Дубів підтвердив, що справді лісівники розміщували такі оголошення. Причина – заборона на захоронення домашнів тварин в лісах, яку меншканці району регулярно порушують.

Тварин можна хоронити на спеціальних кладовищах. І таке є поблизу Київської теплоелектроцентралі № 6. Але люди хочуть хоронити тварин біля дому. Часто роблять це вночі. А поті облаштовують ці могили надгробками“, – розповідає головний лісничий.

Зазначає, що кияни хоронять своїх домашніх улюбленців у лісах під деревами, поодиноко, інколи можна зустріти маскимум 3-5 могил в одному місці.

Ми попереджаємо киян і часто розвішуємо такі оголошення, проте їх швидко зривають. Люди вважають, що ці оголошення і вимоги – то є порушення їхніх прав. Хоча чимало мешканців району підтримують нас і незадоволені самовільними захороненнями. Воно ж усе розкладається, йде в ґрунт і воду“, – каже Юрій Дубів.

Невідомо, чи дослухаються кияни до вимог лісівників. Протет комунальники тим часом прибирають зелені території району від побутового сміття.

Перелік кладовищ для тварин у Києві можна знайти за посиланням.

Нагадаємо, раніше у Новобіличах вандали знищили кладовище домашніх улюбленців. Потрощили пам’ятники та огородження й згребли в купу, як непотріб.

Фото: Фейсбук, google.maps