Верхня частина пам'ятника з портретом Дятлова прикручена поверх старої конструкції.

Про це повідомляють у спільноті “Київські історії“.

Автор допису – Кирило Степанець – зауважив, що спеціально напередодні 35-х роковин катастрофи на ЧАЕС відвідав могилу Анатолія Дятлова – заступника головного інженера на Чорнобильській атомній електростанції. Він похований у 1995 році на Лісовому кладовищі у Києві.

Ймовірно пам’ятник був пошкоджений вандалами, так як верхня його частина з портретом Дятлова прикручена заново поверх старої конструкції“, припускає автор публікації, додаючи відповідне фото могили Анатолія Дятлова.

У відповідь киянка Ніна Дронова написала, що пам’ятник не був пошкоджений. Начебто киянка спілкувалася із дружиною покійного і дізналася, що на попередньому фото “він не схожий на себе”.

Кирило Степанець заявив, що хотів би скласти пантеон відомих людей, похованих на Лісовому кладовищі. І Анатлолія Дятлова він вважає одним із таких.

По Байковому і Лук’янівському навіть проводяться меморіальні екскурсії, а тут – повне забуття“, – пише він.

У відповідь на цю ідею автору коментарях зауважили, що більшої уваги варті академік Валерій Легасов (один із керівників державної комісії з ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС, – ред.) та Борис Щербина (керував ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, – ред.).

 

Зазначимо, Анатолій Дятлов керував пультом реактора у ніч на 26 квітня, коли вибухнула ЧАЕС. Помер у 1995 році від раку. Також від раку помер Борис Щербина. Валерія Легасова знайшли повішеним у власній квартирі за день до того, як він мав оголосити свої результати розслідування причин катастрофи на ЧАЕС.

Нагадаємо, будівництво нового безпечного конфайнменту на ЧАЕС підтримали 45 країн, які надали для цього проекту 2,1 мільярда євро. Будівництво конфайнменту розпочалося у 2007 році.

Фото: Фейсбук