Птаха з'явилася в господарів у 1996 році.

На Київщині живе Глаша – найстаріша качка України, якій нещодавно виповнилося 25 років. Птаху навіть зареєстрували в Національному реєстрі рекордів України, адже один качиний рік – це приблизно 5 людських, тож Глаші умовно вже 125 років, інформує ТСН.

Цікаво, що цей вид пернатих за дбайливого догляду може жити до 20 років, але, як правило, їх вирощують для м’яса, тому навіть 10 років – рідкість.

Порода Глаші – українська сіра чубата. Власники качки розповіли, що качка з’явилася в них ще в 1996 році. Ба більше, Глашу не купували, а виміняли на сепаратор.

«Заїхав до своєї тітки Ніни, а в неї, дивлюся, на подвір’ї бігають качки. Тьотя Ніна тримала ще корову, однак в неї не було сепаратора. Мені ж він дістався у спадок, тож і зробив такий бартер», – пригадав Ігор Іщенко, господар Глаші.

Наразі качка вже поважна й неспішна. Глаші вже не хочеться виходити з теплого кубельця на холодне подвір’я качка не хоче, тож її доводиться виносити на руках. Господарі кажуть, що вік таки дається взнаки – птаха має поганий зір і їй дедалі важче бігати по подвір’ю.

Цікаво, що вік качки підтвердив професійний орнітолог Геннадій Тищенко.

«Їй 25 років, і її стан здоров’я, зовнішній вигляд про це говорять», – запевнив експерт.

Власники Глаші стверджують, що секрет довголіття качки – щира турбота й любов довколишніх. Жодну зі своїх тварин вони не забивають на м’ясо, а лише продають іншим людям на подальший виводок. Якщо хтось і помирає в господарстві Іщенків, то тільки своєю смертю.

Нагадаємо, нещодавно на озері Лебедине біля метро «Харківська» облаштували будиночки для качок.

Фото: скріншот