У жодному разі не можна самостійно «висмоктувати» отруту та чіпати рану руками.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

За півроку в Україні, за даними Центру громадського здоров’я, через укуси змій постраждало 30 людей. Найбільше випадків у Запорізькій області, однак і на Київщині декілька разів кусали змії.

Зокрема на території Київської області від укусу постраждала жінка. Її госпіталізували в лікарню. Наразі вона почуває себе добре.

Про це розповіла Владислава Андрющенко, в. о. завідувача відділення Інтенсивної терапії та екстракорпоральної детоксикації ЛШМД.

«На території України найбільш поширені гадюки звичайні та степові. Їхня отрута не настільки сильна, щоб призвести до летального наслідку, якщо вчасно надана лікарська допомога. Відтак у випадку уксусу потрібно не зволікати й звертатися в медзаклди, поки отрута ще не розповсюдилась по всьому організму», – зазначила Владислава Андрющенко.

Пані Владислава також пояснила, що самостійно не можна чіпати місце укусу руками. Водночас не потрібно нічим обробляти рану, відсмоктувати яд і ні в якому разі не накладати джгут.

«Бажано змити водою чи мокрою ганчіркою місце укусу, щоб змити отруту. Далі потрібно зафіксувати ногу чи руку, за яку вкусила змія, щоб ці частини тіла не рухалися. Можна також дати людині знеболюючий та протиалергічний препарат. Якомога скоріше, протягом декількох годин, необхідно відвезти людину до лікарні», – зазначила Владислава Андрющенко.

Якщо ж не звернутися до лікарів, то укус отруйної змії може призвести й до сметрі людини.

Фото: pixabay