Обстеження виконувалося з метою виявлення радіоактивних матеріалів, які могли бути вивезені із території зони відчуження росіянами під час окупації.

Про це йдеться в пресрелізі Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ).

Проєкт було реалізовано у рамках співпраці між Норвезьким регулюючим органом з ядерної та радіаційної безпеки (DSA) та Держатомрегулювання.

Під час виїздів 12 та 14 липня фахівці ДНТЦ ЯРБ у складі екіпажу мобільної радіологічної лабораторії RanidSONNI здійснили обстеження на території Бучі (північна частина міста), Ворзеля, селища Гостомель (ЖК Покровський) та сіл Озера і Мощун, а також Іванківської ОТГ (селищ Іванкова, Бабинці, сіл Рудня-Шпилівська, Шпилі, Білий Берег, Розважнів, Станишівка, Сукачі).

“За результатами обстеження не виявлено радіоактивного забруднення об’єктів, приміщень та ділянок, яке могло бути пов’язане з діяльністю окупантів. На обстежених територіях не зафіксовано підвищення амбієнтного еквівалента дози гамма-випромінювання (ПЕД). Значення ПЕД, виміряні під час автомобільної гамма-зйомки та вручну, становили до 0,22 мкЗв/год, що відповідає природним фоновим значенням, характерним для даної місцевості“, – проінформували фахівці.

Загалом у межах першої фази проєкту було обстежено:

– квартир: 64;

– приватних садиб та прибудинкових територій: 105;

– доріг, вулиць: понад 330 км;

– парків, скверів тощо: 20;

– предметів побуту; предметів військового призначення: понад 400.

Фото: ДНТЦ ЯРБ