СБУ виявила, що що мережу вебресурсів заснували у липні 2020 року двоє мешканців Київщини. Вартість однієї довідки становила 1 тисячу гривень.

Про це 18 травня повідомила  Служба безпеки України.

Кіберфахівці спецслужби заблокували мережу анонімних онлайн-ресурсів, через які продавали підроблені довідки з негативними результатами тестів на COVID-19 і листки тимчасової непрацездатності.

Встановлено, що мережу вебресурсів заснували у липні 2020 року двоє мешканців Київщини. Зловмисники приймали замовлення на виготовлення підроблених негативних результатів ПЛР-тестів на COVID-19 для виїзду за кордон. Також вони фальсифікували медичні довідки для отримання водійських прав і листки тимчасової непрацездатності з підробленими печатками державних та комунальних медичних закладів Києва.

За попередньою інформацією, щодня ділки збували до 10 підробок, вартість яких залежала від виду документа і терміновості виготовлення, а у середньому становила 1 тисячу гривень“, – вказано у повідомленні СБУ.

Як встановили оперативники спецслужби, зловмисники зареєстрували кілька фіктивних фірм і відкрили банківські рахунки на підставних осіб. Реквізити вони використовували для отримання коштів за підроблені документи. Замовники отримували “довідки” через служби експрес-доставки.

Під час проведення обшуків за адресами проживання організаторів правоохоронці виявили і вилучили комп’ютерну техніку та мобільні пристрої із доказами протиправної діяльності“, – повідомили в СБУ.

Наразі тривають слідчі дії, вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозри за ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків) та ст. 205-1 (підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб-підприємців) Кримінального кодексу України.

Тим часом у Києві повідомили про підозру чоловікові, який виготовляв і продавав підроблені довідки про COVID-19. Правопорушнику загрожує до 5 років позбавлення волі.

Раніше у столиці викрили 4 лабораторії, які продавали підроблені довідки та вносли неправдиві результати ПЛР-тестів у застосунок “Дія”.

Фото: СБУ