Із них лише 16 земельних ділянок належать юридичним особам.

Про це повідомили на офіційному порталі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

«Тепер, завдяки співпраці Міндовкілля з Державним космічним агентством України та Національним центром управління та випробувань космічних засобів стихійні сміттєзвалища, незаконні рубки лісу, видобуток корисних копалин, а також забудови узбереж водойм відслідковуються в тестовому режимі за допомогою аерокосмічної зйомки», – зазначили в повідомленні.

Наразі Міндовкілля отримало в ретроспективі космічні знімки сміттєзвалищ твердих побутових відходів на території Київської області. За результатами їх тематичної обробки та аналітики виявлено 80 сміттєзвалищ, із яких – 23 санкціоновані.

У Держгеокадастрі встановили, що з 57 несанкціонованих сміттєзвалищ – лише 16 земельних ділянок належать юридичним особам.

Відтак, Міндовкілля звернулося з відповідним листом до прем’єр-міністра України, щоб організували вихід Держекоінспекції на позапланові перевірки для фіксації порушень природоохоронного законодавства з нарахуванням збитків.

Водночас ці матеріали передали й Офісу Генерального прокурора для відкриття кримінальних проваджень та проведення досудового розслідування.

«Практика використання космічних знімків показує швидкі результати фіксації природоохоронних правопорушень. Інспектори ДЕІ тепер чітко розуміють координати місць, де необхідно провести перевірку, швидше встановлюють винуватців та нараховують збитки. Такий аерокосмічний моніторинг проводиться в тестовому режимі та плануємо запустити його на постійній основі по всій країні», – повідомив Роман Шахматенко, заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.

Нагадаємо, нещодавно на Дарниці розчистили черговий несанкціонований смітник.

Фото: фейсбук