У Київській області є 425 спеціальних сховищ для населення на випадок ядерної загрози, які планують обладнати радіоприймачами до 15 листопада.

Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Олексій Кулеба в інтервʼю Hromadske. 

“Останні 8 місяців нас навчили, що може відбутися все, що завгодно. Як посадовець, я готуюся до найгіршого сценарію, але сподіваюся, що все буде нормально”, – сказав він.

Голова ОВА повідомив, що, на жаль, питання ядерної безпеки не порушувалося останні 30 років. Тож Кулеба вимагає від людей, з якими працює, “не підходити до цього формально”.

Зазначається, що 425 спеціальних сховищ розташовані під землею, мають два входи та виходи, вентиляцію, а загалом в області приблизно тисяча укриттів.

Він наголосив, що у випадку ядерної атаки насамперед людина має перейти до укриття. Другий крок – треба мати звʼязок, аби дізнатися, що робити далі. Однак якщо станеться ядерний удар, то, найімовірніше, зв’язку не буде.

“Єдине, що працюватиме, – це радіо. Тому скрізь мають бути обладнані портативні радіоприймачі з батарейками, щоб можна було приймати сигнал. Тому що інформація – це буде найголовніше”, – додав посадовець.

Нагадаємо, що кияни залишають у ліфтах пакунки з необхідними речами на випадок вимкнення світла.

Фото: відкриті джерела