СБУ ліквідувала канал фінансування російської агентури в Україні.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Під час спецоперації на Київщині СБУ нейтралізувала організоване злочинне угруповання, яке діяло в інтересах спецслужб агресора. Зловмисники налагодили механізм прихованого переправлення грошей з рф на територію нашої держави через підсанкційні платіжні системи.

Схему використовувала ворожа агентура, отримуючи кошти від своїх російських кураторів на проведення підривної діяльності проти України.

Під час обшуків за адресами проживання та в офісному приміщенні учасників угруповання виявлено понад 13 млн у гривневому еквіваленті.

До складу угруповання входило троє мешканців Київщини. Вони створили мережу анонімних інтернет-платформ, через які приймали «замовлення» на купівлю, продаж чи обмін електронних грошей з небанківських заборонених систем рф. Ці незаконні операції проводили у власному пункті обміну валют.

У зловмисників виявлено комп’ютерну техніку та чорнову документацію з доказами протиправної діяльності.

Наразі організатору схеми повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення) Кримінального кодексу України.

Триває досудове розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до організації нелегального фінансового трафіку.

Фото: Фейсбук