Зокрема, 11 знищено повністю, 25 отримали кульові пошкодження, 22 потребують ремонтів.

Про це повідомив голова Гуманітарного штабу Київщини Олексій Кулеба.

За його словами, для організації підвезення учнів сільської місцевості до закладів освіти у довоєнний час на Київщині було задіяно 306 шкільних автобусів.

Проте після початку повномасштабної агресії російської федерації, шкільні автобуси використовувалися для виконання військових та гуманітарних завдань. Так, в умовах військового стану 91 шкільний автобус мобілізовано на потреби Збройних Сил України та підрозділів територіальної оборони. Більше 150 шкільних автобусів залучалося для евакуації населення з північних та східних територій області а також з м. Чернігова, підвезення гуманітарної допомоги та медикаментів.

На територіях, які перебували у тимчасовій окупації, частина автобусного парку постраждала від дій російських військовослужбовців. Зокрема, повністю знищені 11 шкільних автобусів (по 2 у Великодимерській, Іванківській, Макарівській, Димерській громадах, по 1 у Баришівській, Бородянській, Бучанській громадах), ще 25 транспортних засобів отримали кульові або осколочні пошкодження. Крім того, ремонтів потребують 22 автобуси, які залучалися для проведення евакуаційних заходів.

Наразі шкільні автобуси використовуються для забезпечення роботи слідчих груп Національної поліції та прокуратури, які працюють у постраждалих населених пунктів Київщини, підвезення рятувальників та волонтерів до місць ліквідації наслідків агресії.

Фото: Телеграм