У Київській області російські загарбники знищити та пошкодили близько 26 тисяч об'єктів.

Про це повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба в інтерв’ю виданню “РБК-Україна”.

“Загалом у нас пошкоджено орієнтовно 26 тисяч об’єктів. Якщо розділити за категоріями, то серед приватних житлових будинків частково пошкоджено 12,5 тисяч, повністю знищено – приблизно 5 тисяч. Серед багатоповерхових житлових будівель частково пошкоджено 975, повністю зруйновано – приблизно 170”, – зазначив Кулеба.

Він додав, що повністю зруйновані чотири школи, 91 школа постраждала частково, шість дитячих садочків повністю зруйновано, 51 садочок зруйновано частково.

“Крім цього, на сьогодні у нас є інформація, що 78 медичних закладів частково зруйновані, дві лікарні повністю знищені. Це основні цифри, які потрібні для розуміння масштабів”, – пояснив Кулеба.

За словами голови Київської ОВА, поки що зарано говорити про конкретні суми, в які оцінюють збитки, оскільки ще триває документування руйнувань. Наразі уряд виділив 400 млн грн на поточні ремонти, ці роботи вже ведуться, також обласна адміністрація постійно веде перемовини з різними держустановами щодо наступного траншу коштів на відновлення.

Окрім того, вже було кілька публічних заяв від міжнародних партнерів про допомогу у відбудові Київської області. Зокрема, від британського уряду прозвучала заява про те, що Київська область буде під патронатом Великої Британії.

Фото: Фейсбук