На жаль, через війну не всім лелекам цьогоріч було куди повернутися.

Про це повідомляє прес-служба компанії ДТЕК Київські регіональні електромережі.

Протягом травня-червня спеціалісти компанії перевірили спеціальні захисні платформи для гнізд лелек, які протягом двох років встановлювали у Київській області. За підрахунками, лелеки обжили понад 90% встановлених раніше «безпечних гнізд».

«Через активні бойові дії енергоінфраструктура Київщини в деяких містах і селах була знищена вщент і нашим спеціалістам доводилося відновлювали її майже з нуля. Тому, ми розуміли, що через війну не всім лелекам цьогоріч було куди повернутися. Піклуючись про безпеку птахів наші фахівці перевірили, чи вціліли гнізда на встановлених платформах і птахам нічого не загрожує. За підрахунками екологів майже 500 птахів облаштувалися у «безпечних домівках», 270 – із яких пташенята. Це добрий знак. Адже, якщо в наше гнізда повернулися лелеки, то ми віримо, що вже скоро в нашу Україну повернеться мир», – повідомили в компанії.

За два роки енергетики перенесли на безпечні платформи 99 гнізд. У тому числі наприкінці минулого року в рамках масштабного еколого-просвітницького проекту встановили 58 платформ.

Спеціальні штучні платформи встановлювали на електроопорах, де лелеки звили гнізда, для безпеки птахів. Робили це восени — поки лелеки відлетіли до теплих країв. Штучні платформи для гнізд — це міцні кошики з металевих прутів. Вони кріпляться до електроопори вище рівня електричних проводів. Така конструкція не дає важкому гнізду сповзти на лінії. Вона захищає гніздо від руйнування, птахів від удару струмом, а лінії — від коротких замикань і позапланових відключень.

Крім платформ, у 2021 році ремонтники встановили понад 500 спеціальних кожухів на електролініях, щоб убезпечити птахів від ураження струмом, а також 30 штучних гніздівель для вухатої сови та совки.

Фото: прес-служба