Одному з гнізд, яке укріпили енергетики у Бучанському районі, понад 30 років.

До Київської області повертаються лелеки. Птахи селяться у гніздах на спеціальних захисних платформах, які протягом двох років встановлювали спеціалісти ДТЕК “Київські регіональні електромережі”, повідомляє прес-служба.

Вказано, що енергетики стежитимуть за збереженням гнізд на електроопорах, щоб лелекам, що повернулися, було де оселитися та вивести потомство.

В ДТЕК кажуть, що протягом двох років на електроопорах, де лелеки звили гнізда, встановлювали спеціальні штучні платформи для безпеки птахів. Робили це восени – поки лелеки відлетіли до теплих країв.

Це допомагає захистити птахів від небезпеки ураження струмом, а клієнтів компанії – від аварійних відключень світла. За цей час енергетики перенесли на безпечні платформи 97 гнізд. У тому числі наприкінці минулого року в рамках масштабного еколого-просвітницького проєкту #Лелеченьки фахівці ДТЕК Київські регіональні електромережі встановити 56 платформ” — йдеться в повідомленні.

Одному з гнізд, яке укріпили енергетики у Бучанському районі, понад 30 років. Воно важить більше, ніж 300 кілограмів. Тоді місцева жителька пані Наталя пригадувала, що раніше гніздо стояло на старій вербі, але під час бурі дерево не витримало і розкололось. Її батько тоді власноруч врятував птахів, а мале лелеченя, якому він вилікував пошкоджену лапу, коли підросло, ходило за ним по двору. Щовесни Наталя, тепер вже з онуками, чекає на повернення птахів.

Цієї весни жінка також виглядала «своїх» птахів, які не поспішали.

«Напевне, це через те, що поблизу села точилися запеклі бої. І лише після того, як ЗСУ звільнили території від окупантів і на околицях стало тихо, лелека повернувся. Він прилетів 7 квітня, а згодом прилетіла і його пара. Саме так, додому, на Батьківщину, повернулися бузьки. І тепер вони облаштувалися у своїй новій, укріпленій домівці» — розповіла жінка.

Повідомляється, що де електромережі вціліли — птахи повернулися до раніше встановлених енергетиками «безпечних гнізд».

«Птахи повернулися до своїх «безпечних» гнізд. Обживають насиджені місця, готуються до кладки яєць та виведення пташенят. Ми, наскільки буде дозволяти ситуація, продовжимо стежити за станом гнізд на захисних конструкціях», – розповідають у компанії.

А нещодавно в центрі Бучі лелека вийшов до людей.

Фото: прес-служба