Порушення кандидатки в депутати спостерігачі засняли на відео.

На Київщині у Ірпені в приміщенні виборчої дільниці №321434 одна із кандидаток підказувала виборцю у кабінці, як правильно проголосувати. Зокрема кандидатка підійшла до кабінки та розмовляла із виборцем, тим самим порушивши таємницю голосування. Про це повідомляє Громадянська мережа «Опора».

Як помітно на відео, кандидатка в депутати допомагала літній жінці правильно заповнити бюлетень, де ставити відповідні позначки, а де цифри.

Межу кабінки кандидатка не перетинала, однак відхилила завісу і розмовляла із виборцем. Літня жінка, за словами кандидатки, не могла сама заповнити бюлетень та попросила про допомогу.

Згідно із зафіксованою на відео інформацією, кандидатка у депутати не вказувала, за яку саме партію чи кандидата віддати голос.

Проте згідно з ч.5 ст.248 Виборчого кодексу «Виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб. Виборець, який внаслідок порушення здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком) не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім члена виборчої комісії, кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, довіреної особи кандидата, уповноваженої особи організації партії, офіційного спостерігача».

Фото: скріншот з відео