Таким чином компанія захистить птахів від ураження струмом та мінімізує ризики аварійних відключень електроенергії.

Про це повідомляє прес-служба ДТЕК Київські регіональні електромережі.

ДТЕК Київські регіональні електромережі долучився до еколого-просвітницького проєкту #Лелеченьки, який запустив операційний холдинг ДТЕК Мережі. 

В рамках проєкту фахівці компанії протягом вересня-жовтня встановлять 50 платформ для гнізд лелек в Київській області. Таким чином компанія захистить птахів від ураження струмом та мінімізує ризики аварійних відключень електроенергії у клієнтів через обрушення гнізд на лінії електропередачі.

“Необхідність встановлення спеціальних конструкцій викликана тим, що лелеки дуже часто облаштовують свої гнізда на електроопорах. Гнізда вагою до 500 кг створюють небезпеку і для птахів, і для стабільного електропостачання клієнтам. У 2021 році в рамках проєкту #Лелеченьки ми протягом одного місяця встановимо у Київській області рекордну кількість платформ для гнізд лелек – 50. Фахівці компанії вже визначили місця і готують конструкції до встановлення”, — розповів генеральний директор ДТЕК Київські регіональні електромережі Віталій Шайда.

Штучні платформи для гнізд — це міцні кошики з металевих прутів. Вони кріпляться до електроопори вище рівня електричних проводів. Така конструкція не дає важкому гнізду сповзти на лінії. Вона захищає гніздо від руйнування, птахів від удару струмом, а лінії — від коротких замикань і позапланових відключень.

Нагадаємо, заміна старих лічильників на «розумні» в квартирах киян триватиме до 2030 року.

Фото: facebook