Серед них — центри дозвілля, бібліотеки, будинки культури, кінотеатри.

У Київській області внаслідок повномасштабного вторгнення рф руйнувань зазнав і культурний фонд регіону. Зокрема, було пошкоджено 84 об’єкти культурної спадщини, 24 культових споруди та 16 меморіалів. Про це йдеться в повідомленні Київської обласної військової адміністрації (КОВА).

Як повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба, серед таких об’єктів присутні центри дозвілля, бібліотеки, будинки культури та клубного типу, кінотеатри та заклади мистецької освіти.

Він зазначив, що під час бойових дій були знищені 4 культових споруди, серед яких – дерев’яна Церква святого великомученика Георгія Побідоносця в селі Заворичі 1873 року та дерев’яний Храм Вознесіння Господнього в селі Лук’янівка 1879 року.

Крім того, зауважив Кулеба, на Київщині повністю знищені Іванківський історико-краєзнавчий музей та Краєзнавчий музей Бородянщини, пошкоджені Музей ткацтва в Обуховичах, Ірпінський історико-краєзнавчий музей та Національний музей-заповідник “Битва за Київ у 1943 році”. Також у цих закладах постраждала і частина музейної колекції.

Голова Київської ОВА зазначив, що окупанти цілеспрямовано руйнували не тільки будівлі, а й трощили носії української культури: книги, рушники, національні костюми, інструменти та інші предмети місцевих музейних фондів.

Фото: Фейсбук