Основна кількість таких майданчиків розташована в районах із найбільшою руйнацією об’єктів інфраструктури.

У Київській області станом на 20 червня кількість повністю зруйнованих від початку повномасштабної війни об’єктів інфраструктури вже сягає понад 5400. Наразі актуальним стало питання вивезення будівельного сміття, що складається переважно з уламків зруйнованих об’єктів. Про це йдеться в повідомленні пресслужби Київської обласної військової адміністрації (КОВА).

Більшість із будзалишків не підлягають повторному використанню, наголошують в КОВА.

Наразі органами місцевого самоврядування вже визначено близько 50 місць тимчасового розміщення залишків будівельних конструкцій та відходів різного типу. Основна кількість таких майданчиків розташована в районах із найбільшою руйнацією об’єктів інфраструктури.

Яке зазначили в КОВА, одним із шляхів вирішення питання є вивіз залишків будівельних матеріалів на наявні місця накопичення твердих побутових відходів або на тимчасові майданчики для зберігання.

Над цим питанням працюють Департамент екології та природних ресурсів Київської ОДА у співпраці з Державною екологічною інспекцією, а також Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

Водночас, як зауважили в Київській ОВА, реалізація заходів відноситься до компетенції територіальних громад.

У свою чергу в КОВА доручили органам місцевого самоврядування організувати заходи поводження з безхазяйними відходами з найменшим негативним впливом на навколишнє природне середовище, та налагодити їх облік.

Крім того, в ході наради в обладміністрації напрацювали рекомендовані вимоги щодо розміщення місць тимчасового зберігання будівельних залишків. Серед них:

  • майданчики, що мають тверде покриття та віддалені від водозаборів питних і мінеральних вод щонайменше на 50 метрів;
  • на землях несільськогосподарського призначення, непридатних для ведення сільського господарства;
  • на землях, не зайнятих лісами та іншими зеленими насадженнями, за межами територій водоохоронних зон, прибережних захисних смуг водних об’єктів, територій та об’єктів природно-заповідного фонду та інших територій, що мають особливу природоохоронну цінність.

Як ми писали, на київщині збудують підприємство з переробки твердих побутових відходів і сміття.

Фото: Фейсбук