У Подільському районі за допомогою імпульсного томографа Арботом обстежили вікові дуби.

Про це повідомляє КО «Київзеленбуд».

Всі вони мають певні ураження і потребують лікування.

«Сьогодні обстежили дерева у Подільському районі. Вік цих дубів – 250-350 років. Як показали результати дослідження, всі вони мають певні ураження і потребують лікування. У деяких дерев є дупла» – йдеться у повідомленні.

«Київзеленбуд» планує провести санітарну обрізку дубів з метою видалення сухих, уражених та аварійних гілок, чищення та обробку дупел фунгіцидом, щоб не поширювався грибок та встановити захисну сітку.

Цього року комунальники проводять лікування 14 вікових дерев, які є ботанічними пам’ятками природи місцевого значення («Дуби 6-го листопада» на вул. Кобзарській, 25 – 6 дерев, «Вікові дуби» на вул. Вишгородській, 49-51 – 5 дерев, «Три дуби» на перехресті вул. Осиповського та вул. Вітряні гори – 3 дерева).

Арботом – німецьке обладнання, що має датчики, які кріпляться до кори дерева. Сигнали з датчиків одразу можуть бути виведені на екран ноутбука, де різними кольорами показана томограма стовбура в розрізі та можливі ураження деревини. Зелений колір – здорова і неушкоджена деревина, червоний фіксує дефекти та ураження.

Фото: Facebook