Вакцини в Україні достатньо для того, щоб щепити всіх охочих.

Про це повідомили на офіційному сайті президента України.

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України, під час селекторної наради наголосив, що в Україні необхідно створити пункти щеплень від COVID-19 на прикордонних пунктах пропуску.

«Потрібно розгорнути пункти щеплення в аеропортах та наземних пунктах пропуску й максимально проводити вакцинацію. Цього тижня ми запускаємо п’ятий етап вакцинування. Вакцини в Україні достатньо для того, щоб щепити всіх охочих. Завдяки домовленостям Президента Володимира Зеленського ми отримали від США два мільйони доз Moderna, яка призначена для масової вакцинації колективів і підприємств. Вже цього тижня вона буде роздана в регіони», – зазначив Денис Шмигаль.

Водночас Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я, розповів, що цього тижня в регіони спрямують ще 3,3 млн доз вакцини. Зокрема, 2 млн доз Moderna, 1 млн доз CoronaVac і 300 тис. доз Pfizer.

За словами Ляшка, наразі в Україні вперше за кілька місяців зросла кількість нових виявлених хворих на COVID-19. За минулий тиждень було зафіксовано 3460 нових захворілих, що на 253 більше, ніж за попередній період.

Також МОЗ пропонує посилити контроль при перетині державного кордону у зв’язку зі зростанням в окремих регіонах світу та Європи випадків захворюваності на COVID-19, зокрема через штам «Дельта».

Пропонується, що всі невакциновані особи, які приїжджатимуть до України, 14 днів перебуватимуть на самоізоляції. Або ж цей термін скоротиться до 7 днів, якщо після цього терміну людина отримає негативний ПЛР-тест.

Цікаво, що українці до 18 років та особи, що виїхали з країни до набрання постановою чинності, звільнятимуться від самоізоляції.

До слова, за підсумками селекторної наради керівникам міністерств та державних підприємств було дано завдання розпочати активну вакцинацію своїх колективів.

Нагадаємо, у Києві за добу від COVID-19 вакцинували майже 15 тисяч людей.

Фото: фейсбук