Автори проекту кажуть, що суспільство навчило чоловіків замовчувати свої проблеми.

На Контрактовій площі у Києві відкрили інсталяцію у формі башти-Дженги висотою понад 6 метрів — задля привернення уваги до психічного здоров‘я чоловіків. Про це з місця події  повідомила кореспондентка «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Інсталяція — це башта з блоків, на яких зовні написано оптимістичні гасла: «все нормально», «сам впораюсь», «я ж мужик», «я не ганчірка», а всередині — про тривоги і проблеми чоловіків: «хочу спокою», «самотньо», «немає сенсу», «хочу закінчити це» тощо.

Інсталяція має на меті привернути увагу до психічного здоров’я чоловіків. Автори проекту кажуть, що суспільство навчило чоловіків мовчати про свої проблеми.

«Я хотіла би звернути увагу кожного і закликати кожного: не вважайте, що ви найсильніші, не вважайте, що ви слабкі, якщо будете звертатися по допомогу. Ця проблема існує у всьому світі», — зазначила заступниця міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Ольга Ревук під час відкриття інсталяції.

У промові голова Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні Ан Нгуєн закликав звертатися до відкритої минулоріч гарячої лінії психологічної допомоги за номером 0 800 211 444.

Відкриття інсталяції закінчилося грою у Дженгу (гра, де учасники дістають по черзі блоки з основи башти і кладуть їх нагору, поки вона не впаде). Невдовзі планується переміщення проекту до Маріуполя.

Проект в Україні реалізується Міжнародною організацією з міграції в Україні (МОМ) за фінансування Бюро у справах населення, біженців та міграції Державного департаменту США.

Фото: скріншоти