Функціональне призначення будинку обіцяють зберегти, але його, можливо, перефарбують в інший колір.

Комунальне підприємство «Спецжитлофонд» уклало охоронний договір на пам’ятку культурної спадщини по вулиці Тургенєвській, 19 (будинок Рутковського) з Департаментом охорони культурної спадщини КМДА. Проектна документація на проведення реконструкції будинку вже схвалена Консультативною радою Департаменту, повідомляє у своєму Facebook депутат Київради Владислав Трубіцин.

За словами депутата, «Спецжитлобуд», згідно з реставраційним завданням, має намір «привести будівлю до первозданного вигляду». Зокрема, «буде відновлено фасад, посилено та збережено внутрішні та зовнішні стіни та деякі елементи внутрішнього опорядження, а також збережено функціональне призначення будинку».

Також представники підприємства повідомили, що під час обстеження стін будинку ними було встановлено, що «оригінальний для будівлі фасад блакитного кольору приблизно у 1918 році був змінений, що обумовлює його відновлення за результатами реставрації саме до первісного блакитного кольору».

Щодо побоювань столичних активістів, що цю історичну будівлю можуть знести, КП «Спецжитлофонд» повідомив, що біля об’єкта було проведено технічні роботи, які не загрожують знесенням.

«На теперішній час на об’єкті реставрації виконано низку проєктно-вишукувальних робіт, а саме – археологічні та інженерно-геологічні вишукування та роботи з обстеження несучих конструкцій будинку».

Як ми повідомляли, біля будинку Рутковського 13 квітня помітили будівельну техніку, але за кілька днів в Департаменті охорони культурної спадщини КМДА запевнили, що будинок планують реставрувати, а не зносити. Натомість Київрада віддала під забудову історичний особняк Баккалинського.

Фото: Фейсбук