На місці знесеного ресторану «Гімалаї», що на Хрещатику, зведуть двоповерховий торговий центр. будівлю.

Про це повідомляє “Хмарочос” із посиланням на головного архітектора проєкту Олександра Кумейка.

Як відомо, на Хрещатику, 23-б, навпроти будівлі КМДА, у жовтні минулого року почалася реконструкція закинутої споруди, яка раніше була рестораном «Гімалаї». Згідно з новим проєктом, будівля матиме два поверхи та не перевищуватиме дозволені вісім метрів. На першому поверсі будуть торговельні приміщення, а на другому — різні заклади громадського харчування.

Ця ділянка має скандальну історію, адже згідно з попередніми проєктами поверховість нової будівлі сягала шести поверхів. Розроблений проєкт реконструкції пройшов погодження і в департаменті охорони культурної спадщини, і на містобудівній раді департаменту архітектури і містобудування.

Наша будівля має два поверхи, навколишні споруди мають більшу поверховість і через абсолютно різну масштабність, ми вирішили працювати на контрасті. В історичній забудові нейтральним рішенням щодо фасадів є використання великої кількості скла, що підтверджує європейська практика. Це рішення дозволяє максимально нейтралізувати будь-який вплив на історичну забудову. Тому було прийнято рішення зробити лаконічну форму без використання псевдоісторичних мотивів. Вона дозволяє мати свою виразність, не порушуючи історичну забудову“, – пояснив вибір архітектурного рішення Кумейко.

Департамент благоустрою КМДА показав виданню перелік документів, які надав забудовник. Серед них: дозвіл ДАБІ від 2020 року (а також повідомлення від ДАБІ про зміну даних), свідоцтво про право власності, довідку-погодження від Інституту археології НАН, протокол архітектурно-містобудівної ради, експертний звіт тощо.

При реконструкції будівель громадського призначення є вимога щодо озеленення. Компанія співпрацюватиме з професійними озеленювачами щодо облаштування ділянки навколо. Кумейко зазначив, що це питання обговорювали з представниками міської влади. Ділянка біля будівлі належить місту, а отже майбутні плани щодо благоустрою території перед будівлею будуть узгоджувати з Київзеленбудом.

Власником старої будівлі та замовником нового будівництва є одна й та сама компанія — ТОВ “Олімп-ЛТД”. За даними сайту Youcontrol, її заснували родичі українського політика й бізнесмена Михайла Бродського — його дружина Світлана та син Юрій.

31 березня 2020 року ДАБІ видала дозвіл ТОВ “Олімп- ЛТД” дозвіл на реконструкцію з надбудовою кафе на вулиці Хрещатик, 23-Б у Києві. Тоді йшлося про будівництво чотириповерхової будівлі.

Фото: Telegram