22 грудня біля будівлі пошти відкрили вуличну виставку "Зруйнована віра", присвячену знищеним більшовицьким режимом християнським храмам міста, які мали культурно-історичну спадщину.

Участь у заході взяли близько 20 осіб, повідомляє Укрінформ.

Виставку організував Український інститут національної пам’яті спільно з Історичним факультетом КНУ ім. Т.Г. Шевченка.

“Суть цієї виставки – показати киянам і гостям міста найвідоміші київські храми, які були зруйновані в 1930-х роках і не відновленні по сьогодні. На виставці представлено 14 споруд без яких історико-культурна спадщина Києва є неповною”, – сказав один із організаторів виставки, доцент кафедри археології та музеєзнавства Історичного факультету КНУ ім. Т.Г. Шевченка Кирило Третяк.

За його словами, на цій виставці представлені унікальні споруди княжої доби, також тут є споруди ХVII-ХХ століть, “але всіх їх об’єднує те, що вони грали дуже важливу роль в історичній забудові Києва, в композиції його історичного ландшафту”.

“Втрата цих споруд призвела до нівеляції та деградації історичної забудови Києва”, – зазначив Третяк.

Окрім цього, організатор додав, що близько 100 культурних споруд було зруйновано за роки радянської влади.

Також він наголосив на тому, що дуже важливо, що ця виставка розташована у самому центрі Києва, де більшість киян і приїжджих можуть подивитися на неї, отримати з неї нову інформацію і “приходити до висновку, що треба берегти свою культуру, своє історико-культурне надбання, бути господарем у своїй хаті та не дозволяти нікому руйнувати свою спадщину”.

Про доцільність відкриття виставки в мороз, не повідомляється.

Фото: Укрінформ