У цій схемі бере участь двоє-троє шахраїв.

Про один такий випадок розповів на своїй Facebook-сторінці журналіст Роман Вибрановський.

Ця історія сталась з ним на Хрещатику: журналіст побачив перед собою чоловіка “в сірій футболці, потертих штанях і з червоним обличчям”, який нібито кудись дуже поспішав і випустив гаманця.

Я спробував його наздогнати і тицьнути в гаманця пальцем, але не встиг. Мужик не збавив обороти і побіг в магазин, а два молодики зорієнтувалися і швидко підібрали гаманця “Це ж не ваше” сказав я їм ґречно, але не викликав жодних емоцій. “Нічого страшного” – махнув рукою хлопець, який підібрав гаманця і при цьому не зупиняючись жер морозиво“, – описує ситуацію Роман Вибрановський.

Після цього журналіст наздогнав власника  гаманця і показав на чоловіків, які підібрали загублене. Проте, на подив журналіста, чоловіка втрата гаманця не засмутила. Навпаки – його обурила поведінка незнайомця, котрий, як йому здавалося, намагався допомогти.

Він роздратовано на мене подивився і чесно сказав: “Пішов ти нах*й”… Тільки через півгодини до мене дійшло що це було. Відвик від банальних розводів“, – написав журналіст.

Суть схеми, як пояснив він, у тому, що  людина, побачивши гаманець, має його підібрати. У цей момент з’являються інші молодики, котрі кажуть, що теж знайшли гаманець і просять поділитися знайденими грішми. У цей момент, за хадумом шахраїв, має повернутися “власник” гаманця.

Тебе хапає той, хто “втратив” гаманець, і каже “дірживора”. Віддавати треба все”, – написав журналіст, натякнувши, що так можна попрощатися і зі своїми грішми, а не лише зі знайденими.

Нагадаємо, нещодавно у Києві викрили «чорних» колекторів, які погрожували насильством громадянам, навіть якщо ті нічого не позичали.

Фото: pixabay