Нардепи хочуть забрати мільйони з інших бюджетних програм. Кошти на програму мали виділити за рахунок плати за ліцензії на азартні ігри та проведення лотерей.

Міністерство культури просить перерозподілити 11 мільйонів гривень «на реставраційні роботи контори єврейського кладовища для створення Меморіального музею пам’яті жертв Бабиного Яру та ще 5 млн на утримання «Гостиного двору» в Києві». Про це повідомляє народний депутат від «Європейської Солідарності» Олексій Гончаренко у Телеграм.

За його словами, фінансування «Великої реставрації» опинилося під загрозою.

Гончаренко повідомляє, що на проект «Великої реставрації» повинні були виділити 1 млрд гривень за рахунок плати за ліцензії на азартні ігри та проведення лотерей. Але замість 1 млрд станом на 30 вересня зібрали тільки 19,8 млн грн. Це трохи менше 2%.

«І тепер влада зіскрібає гроші з інших бюджетних програм. Сьогодні Бюджетний комітет Ради розглядав питання щодо перерозподілу коштів на суму 261 млн грн. Але ці гроші ще не розподілили між конкретними об’єктами» — пише Гончаренко.

Нагадаємо, «Велика реставрація» — окрема програма в рамках «Великого будівництва». У 2021 році планувалося реставрувати майже 30 об’єктів культурної спадщини. Міністерство культури ще в травні оприлюднило список проектів для ремонту, зокрема, замків, фортифікаційних, оборонних та палацово-паркових комплексів. У столиці під реставрацію підпало кілька об’єктів у Києво-Печерській Лаврі та Софії Київській, однак чомусь було проігноровано Гостиний двір.

Фото: Фейсбук