Російські війська обстрілювали дорогу навіть не зі стрілецької зброї — з мінометів.

На дорозі протяжністю сім кілометрів між селами Мотижин і Ясногородка в Київській області знайшли тіла 37 людей – видання The Wall Street Journal із посиланням на українську поліцію повідомило, що цивільні жителі, які намагалися виїхати, загинули в результаті обстрілів протягом березня, коли в регіоні були присутні російські військові.

У сюжеті WSJ йдеться про те, що дві інші дороги, які ведуть від Мотижина (Макарівський район) на північ, у перший тиждень війни стали місцем загибелі багатьох місцевих жителів. Тому вони спробували використати для евакуації дорогу, що веде на південний схід до Ясногородки (Фастівський район).

Журналісти вивчили відео з автомобільних реєстраторів, поговорили з очевидцями та дослідили прилеглу до дороги територію. Вони дійшли висновку, що російські війська обстрілювали дорогу з мінометів – принаймні такий інцидент потрапив на відео 3 березня.

Крім понівечених цивільних автомобілів із білими пов’язками на дзеркалах та написом «Діти», на дорозі також були виявлені загиблі цивільні з вогнепальними пораненнями.

Російські війська займали деякі райони Київської області протягом місяця – з кінця лютого до кінця березня. За даними українських правоохоронних органів, за цей час у районі було вбито понад 1200 мирних жителів.

Фото: ілюстративне