Хрести спиляли кілька днів тому. Поряд з цією ділянкою добудовують ЖК Uno City House.

Місцеві мешканці повідомили про спиляні хрести виданню НВ.

Хрести були встановлені на вулиці Олени Теліги, 25 у 2000-х в пам’ять про жертв розстрілів під час Другої Світової війни. Таку згадку про загиблих тоді тут вирішили залишити представники православної церкви.

Поряд неодноразово проходили поминальні служби. Але кілька днів тому хрести спиляли.

Місцеві підозрюють забудовника житлового комплексу Uno City House. Будівництво на цьому місці теж супроводжувалася сканадлами не один рік.

У GoogleMaps можна побачити, що  хрести на цьому місці були ще тиждень тому.

Забудовник ЖК – ТОВ ІБК Обрій. Журналісти вже надіслали запит на ім’я забудовника, аби той прокоментував ситуацію. Поки що відповідь не надійшла.

Тим часом чимало кватир у цьому ЖК вже розкуплені, хоча на початку вересня журналіст Дмитро Дерій звертав увагу інвесторів на те, що будинку тут стоять фактично на місці масових розстрілів у Бабиному Яру. Про розстріли, окрім хрестів, тут також нагадує меморіальна плита.

Зазначимо, що будівельний майданчик на вулиці Олени Теліги, 25, розташовується фактично на одному з відгалужень Бабиного Яру, проте не входить у межі Національного історико-меморіального заповідника.

Ще у травні 2010 року “Українська правда”писала про те, що Київрада у рішенні № 1538 від 3 листопада 1964 року заборонила на цьому місці будівництво, оскільки тут були знайдені останки похованих людей часів Другої Світової війни.

Згадали про цю ділянку в 2006 році – 0,29 гектара на Олени Теліги, 25 віддали в оренду ТОВ “Алімпекс-Мертінгер”. У 2008 році тодішній мер Києва Леонід Черновецький дозволив будівництво. Місцеві жителі виступили проти будівництва – тоді ж були встановлені пам’ятні хрести.

Незабаром ТОВ “Алімпекс-Мертінгер” стало банкрутом і в 2016 році ділянку на відкритому аукціоні викупило ТОВ ІБК Обрій. У 2019 товариство отримало дозвіл набудівництво і на цьому місці почали будувати ЖК Uno City House. Скоро планується ввести будівлі в експлуатацію.

Нагадаємо, оточення забудовника Кучера в останні дні роботи ДАБІ спробувало отримати дозвіл на забудову зеленої зони біля «Олімпійського».

Фото: Фейсбук, скріншот