До кінця року на Дарницькій ТЕЦ планують ввести в експлуатацію третій електрофільтр, що дасть змогу зменшити викиди твердих часток на котлоагрегаті.

Про це повідомили у КМДА.

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, Дарницька ТЕЦ одна з найстаріших у столиці і працює на вугіллі. На сучасному етапі станція, що забезпечує теплом і гарячою водою мешканців Дніпровського та Дарницького районів, потребує модернізації, у першу чергу, з метою покращення її екологічних показників.

«У рамках інвестиційної програми ТОВ «Євро-Реконструкція» поступово здійснює реконструкцію наявного газоочисного обладнання пиловугільних котлоагрегатів станції Дарницької ТЕЦ. Проектом передбачено почергове будівництво 4-х сучасних високотехнологічних електрофільтрів. Далі, відповідно до вимог Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок, передбачено встановлення сіркоочищення та азотоочищення із доведенням концентрації викидів зазначених речовин до європейських норм», – зазначив Петро Пантелеєв.

На сьогодні на завершальній стадії будівництво третього електрофільтру, яке планують завершити до кінця року.

Він нагадав, що наприкінці 2018 року був збудований перший електрофільтр на котлоагрегаті ст. № 6, загальною вартістю 98,6 млн грн. У 2020 році збудовано електрофільтр на котлоагрегаті ст. № 7. Вартість будівництва склала 113 млн грн та силос для складування сухої золи після електрофільтрів.

Загалом програма модернізації станції передбачає встановлення чотирьох електрофільтрів та оснащення системами сірко- та азотоочищення, а також закриття золовідвалу.

Фото: КМДА