Уже з нового року викиди від Дарницької ТЕЦ загалом зменшаться більше, ніж на половину.

На Дарницькій ТЕЦ ТОВ «Євро-Реконструкція» триває екологічне оновлення устаткування. Нині на шостому котлі підприємства вже працює сучасний високоефективний електрофільтр. Завдяки його роботі шкідливі викиди в повітря знизилися аж у 80 разів.

«15-20 мг на нормальний метр кубічний – це ступінь очистки, який відповідає сучасним європейським нормам, сучасному європейському екологічному законодавству. Наступний фільтр вже збудовано, на котлі №7, цього року тривало будівництво. Зараз наші фахівці станційні та фахівці підрядника проводять пуско-налогоджувальні роботи», – анонсує В’ячеслав Селіванов, генеральний директор ТОВ «Євро-Реконструкція».

За прогнозами, із початком роботи вже другого електрофільтру на котлі №7, викиди від теплоелектроцентралі загалом зменшаться більше, ніж на половину. Наступного року планують збудувати ще один фільтр на іншому котлі. А до 2022 року прагнуть обладнати усі котли сучасними очисниками.

Вартість одного такого електрофільтру становить понад 100 мільйонів гривень. А реконструкція усієї газоочисної системи Дарницької ТЕЦ коштуватиме понад три з половиною мільярди.

У ТОВ «Євро-Реконструкція» переконують: екологічне оновлення – пріоритетне завдання для підприємства. У планах – обладнати ще й системи сірко- та азотоочистки. Ба більше – планують стати першою електростанцією в Україні, яка повністю відмовиться від використання золошлаковідвалу.

Підтримує модернізацію Дарницької ТЕЦ і столична влада. Адже підприємство є важливим об’єктом міської інфраструктури.

«Процес оновлення ТЕЦ на постійному контролі міської влади. Ми виїжджаємо туди, проводимо штаби. Особисто Віталій Володимирович Кличко виїжджав для того, щоб пересвідчитись, що робота щодо фільтру триває. Та 5-річна програма, яка затверджена, яка зараз виконується, дасть можливість нам зняти екологічні проблеми, пов’язані з Дарницькою ТЕЦ», – підкреслює Петро Пантелеєв.

Підприємство забезпечує теплом і гарячою водою близько 300 тисяч киян. А це майже стільки, скільки жителів, приміром, у Чернігові чи Полтаві. Тому ефективна робота теплоелектроцентралі є вкрай важливою для столиці.

Фото: Вікіпедія