У майстерні понад 20 школярів перетворюють шматки деревини на оригінальні сувеніри.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

У Дарницькому районі столиці завдяки успішній реалізації проекту Громадського бюджету з’явилася справжня столярна майстерня для дітей. Тут понад 20 школярів перетворюють шматки деревини на оригінальні сувеніри.

«Я можу зробити пташечку, коробочку, блокнот, картину, квітку, наприклад. Деякі вироби я можу розмалювати й подарувати комусь на день народження. Я вже так робила. Дарувала подружці брелок», – розповіла Діана Кульчевич, яка навчається в майстерні.

Майстерня працює в «Центрі інтегрованої професійної освіти в Дарницькому районі» вже другий рік. Тут школярі освоюють професію столяра завдяки проекту, який у 2019 здобув перемогу на Громадському бюджеті. Його реалізували минулого року.

«Для того, щоб діти могли навчатися, потрібне безпечне обладнання. Тому ми насамперед шукали, чи є таке обладнання в нашому місті, щоб його можна було придбати. Також необхідно було підготувати приміщення. Ми зробили ремонт, постаивли витяжки відповідно до всіх норм», –  зазначила Віра Кошель, авторка проекту.

Занаття проводять двічі на тиждень для дітей від 10 років.

Наразі в майсетрні вчаться виготовляти вироби з дерева понад 20 школярів. Цікаво, що кожен урок розпочинається з техніки безпеки.

«Виробляємо ми все – від іграшок до елементів інтер’єру. Полички, можливо, скоро стільчики почнемо робити. Ми маємо програму, якій слідуємо, але якщо діти мають якийсь власний проект чи побажання – прислухаємося», –  розповів Іван Слободяник, майстер.

У день, коли майстерню відвідали журналісти телеканалу «Київ», діти виготовляли поличку у вигляді будиночку.

«Розмалювати – легко, але потім різати… Якщо ти будеш швидко різати, то пилка може нагинатися, і ти не зможеш зробити рівно. Потрібно різати повільно, карсиво та обережно. Однак у нас ще є спеціальні пилочки, якими можна підкорегувати виріб», – поділився враженнями Ростислав Скуляк, який навчається в майстерні. Цікаво, що хлопець вибрав для себе професію програміста, але столярство стало його хобі.

Майстер, що навчає дітей, запевнив, що всі інструменти – безпечні.

«Порантитися фактично неможливо. Тому що він (інструмент) працює за допомогою вібрації. Коли йде робота, пилочка так працює, що відштовхує м’які тканини», – пояснив Іван Слободяник.

Віра Кошель, авторка проекту, наголосила, що ця майстерня – лише початок. Жінка має ще одну ідею для Громадського бюджету. Зокрема пані Віра зі своєю командою планує створити майстерню для дітей, у якій навчатимуть дарувати друге життя старим речам.

Нагадаємо, нещодавно ми писали, що завдяки Громадському бюджету на Оболоні з’явилася нова зелена зона.

До слова, кияни можуть зареєструвати свої ідеї до 25 квітняПодати свій проект до Громадського бюджету можна на сайті. Автором може бути будь-хто. Наприклад, кілька років тому ініціативу подали американці, які проживають у Києві. Вирішуватиме, які проекти виставлятимуть на голосування спеціальна комісія.

Фото: фейсбук