Із дітьми працюватимуть за методикою «зеленої кімнати».

Про це повідомили на офіційному порталі КМДА.

Марина Хонда, заступниця голови КМДА, розповіла, що в Дарницькому районі на базі Центру сім’ї відкрили заклад, у якому працюватиме перша в Києві та Україні кімната, дружня до опитування дітей. У ній за методикою «зеленої кімнати» проводитимуть опитування дітей, які стали свідками домашнього насильства.

Kyiv Media

«Із початку року 1095 дітей постраждали від жорстокого поводження і 787 стали свідками домашнього насильства. І це тільки ті випадки, які офіційно зафіксовані. Цей унікальний для Києва заклад дасть можливість проводити опитування дітей максимально безболісно для їхньої психіки. Його будуть здійснювати фахівці-психологи під наглядом працівників правоохоронних органів», – зазначила Марина Хонда.

Водночас заступниця голови КМДА пояснила, що методика «зелена кімната» – це сучасна та ефективна форма роботи з дітьми, надання соціально-психологічної та правової допомоги дітям уразливих категорій – тим, які потерпіли від злочинів або стали їхніми свідками.

Відтак, на тлі збільшення кількості звернень щодо насильства цей заклад дуже потрібен у Києві.

«Система запобігання та протидії насильству повинна бути комплексною, і ця кімната разом із «кризовими кімнатами», оновленим притулком, гарячою лінією «15-00», які ми зробили раніше, саме і розширює єдину мережу. Крім опитування, тут також триватиме реабілітаційна робота з постраждалими від насильства. Адже якщо травма не «пропрацьована», то це може накласти відбиток на все життя людини, на її ставлення до себе і людей навколо», – наголосила Марина Хонда.

Цікаво, що ця кімната матиме два приміщення. В одному працюватиме психолог із дитиною, а в іншому, за непрозорим склом, – поліція, яка через відповідні засоби зв’язку з психологом корегує питання.

Kyiv Media Kyiv Media

Для реалізації цієї методики залучається психолог, що працює із підлітками, котрі стали жертвою чи свідками злочину. Це необхідно, адже вже траплялися випадки, коли дитина була жертвою сексуального злочину, а працівники поліції не мали достатньо знань і вмінь для роботи з нею.

Важливо, що тільки психолог, котрий володіє відповідними знаннями, може правильно поставити певні запитання, які цікавлять слідство.

У «зеленій кімнаті» також встановлено обладнання, яке записує розмову дитини й психолога. Цей відеозапис, зроблений в умовах такої кімнати, можна використовувати в суді без повторного допиту дитини, щоб уникнути психічних травм і стресу.

У КМДА нагадали, якщо ви постраждали від домашнього насильства, звертайтеся телефоном на муніципальну гарячу лінію «Телефон довіри» за телефонами: 15-00 – зі стаціонарного або 044-272-15-00 – з мобільного. Також можна звернутися особисто до Центру гендерної рівності, протидії та запобігання насильству (вул. Іллєнка, 20). Працівники центру нададуть усю необхідну інформацію та допомогу. Також, якщо ви постраждали від домашнього насильства, звертайтеся до поліції за телефоном: 102.

Фото: КМДА