Мешканці будинку отримали не лише ремонт даху та під'їздів, але й зниження цін на комунальні послуги.

На даху багатоповерхівки на проспекті Шухевича, 30 встановили найбільшу в Україні сонячну електростанцію. Її потужність становить 300 кВт.

Про це повідомив начальник відділу з комунікацій D.Solutions Антон Ковалишин на своїй сторінці в Facebook.

Суровое троещинское крышевание или лайфак для ОСББ. Находишь нормального инвестора, сдаешь ему в аренду крышу. Инвестор…

Опубліковано Антоном Ковалишиним Четвер, 6 серпня 2020 р.

За його словами, члени ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) знайшли інвестора, якому можна здати в оренду дах багатоповерхівки. Інвестором виступила компанія «Аврора ТЕРМ». Вона відремонтувала дах і всі 14 під’їздів будинку, а також побудувала сонячну електростанцію.

«Інвестор платить за оренду даху 40 тисяч гривень на рік (1 гривня на квадратний метр / місяць — 4 104 квадратного метра даху). Цього вистачає, щоб оплатити компанії YASNO електроенергію для місць загального користування — освітлення під’їздів, роботу ліфтів та насосів в підвалі. Відповідно жителі отримують новий дах, її регулярний ремонт і здешевлення комуналки», — пише Ковалишин.

Також він зазначив, що вдале розташування будинку поблизу з Троєщинським ринком дозволяє інвестору заробити на зеленому тарифі. Проте Ковалишин пропонує й інші можливі варіанти. Наприклад, зробити музей на інверторі від Huawei Ukraine з платним входом.

«Розташування з Троєщинським ринком по феншую приносить удачу в справах — інвестор заробляє на зеленому тарифі. Але можуть бути й інші джерела доходу. Наприклад, на інверторі від Huawei Ukraine можна влаштувати музей і брати гроші за відвідування пам’ятки. Для урбаністів — знижка за фото на тлі кольорового модернізму 80-х», — додає Антон Ковалишин.

Нагадаємо, стало відомо, скільки кияни можуть заробити на домашній сонячній електростанції.

Фото: facebook